Skip Navigation Links
 
   
Velkommen til Hørsholm Rideklub!
  
Nyheder
 

RIDESKOLEHOLD I SOMMEREN 2019
Se hvilket tidspunkt du skal ride på, længere nede på siden..

HØRS ØNSKER DIG EN RIGTIG GOD SOMMER MED FORHÅBENTLIG MASSER RIDNING, SOL OG FERIE! 

NÆSTE STÆVNE
Vi holder sløjfestævne i dressur søndag den 25. august. Med klasser op til sværhedsgrad 6!. Til dette stævne har du mulighed for at afprøve nye programmer, på vores super lækre dressurbane. Opvarmning kan ske enten i ridehus eller på udendørsbane. Tilmelding via: https://go.rideforbund.dk/staevnekalender/vis-staevne.aspx?EventId=Prop00033275

 
BESTYRELSESMEDLEM TIL DSIHR
Den Selvejende Institution Hørsholm Ridehus, som ejer og varetager bygningerne, søger nyt bestyrelsesmedlem. Drømmescenariet er en person med uddannelse indenfor arkitektur, snedkeri eller anden håndværksmæssig baggrund, der har interesse i at se vores sted velbevaret. Er du den person, eller kender du en? Kontakt daglig leder Charlotte Pramman for at høre nærmere. 
 
 
OPSTALDNING
Der er p.t. ingen ledige bokse. Skriv til Mette for at komme på venteliste på: metteeickhoff@gmail.com eller 2236 4742 for at høre nærmere og evt. få en rundvisning.
  
Uge 27     Uge 27  
         
Lørdag Kl. 9-9.30   Søndag Kl. 9-10
1 Emma Dyrberg   1 Julie Esven
2 Julie Dyrberg   2 Emma Schleisner
3 Viva Harvits   3 Lucca Ravnsby
4 Mille Lylloff   4 Julie Skovbjerg
5 Caroline Skou   5 Celina Børglum
6 Naomi Hansen   6 Julie Verthé
7 Clara Krøll   7 Sophie Larsen
         
Lørdag Kl. 9.30-10   Søndag Kl. 10-11
1 Ida Kreutzfeldt   1 Mille Molbech
2 Anne-Sofie Holm   2 Silja Laisen
3 Hala   3 Mai Bach
4 Antonia Kamph   4 Josephine Duus
5 Milla Norgaard   5 Maja Bjærg
6 Laura Bünger   6 Dagmar Just
7 Dicte Linus   7 Karla Bargmann
8 Isolde Mikkelsen   8 Ellen Deleuran
         
Lørdag Kl. 10-10.30   Søndag Kl. 11-12
1 Caroline Holm   1 Nanna Brodersen
2 Frederik Fisker Birk   2 Karla Rosholm
3 Malou Lind   3 Emma Bjørnslev
4 Claire Bendixen   4 Victoria Piil
5 Sophie Bendixen   5 Carla-Sofia Sørensen
6 Sophia Ferslev   6 Emilie S. Hansen
7 Stephanie Ramsøe   7 Caroline Blangsted
8 Olivia Gottschalk   8 Ceilie Petersen
         
Lørdag Kl. 10.30-11.30   Søndag Kl. 12-13
1 Cecilie Heinricy   1 Malou Friis
2 Filippa Heinricy   2 Lola Elfving
3 Sophie Eskildsen   3 Victoria Dahl
4 Julie Verthé   4 Yaman Kadoura
5 Karoline Schmidt-Rasmussen   5 Line Hørlykke
6 Julie Skovbjerg   6 Elena Burgwald
7 Blanka   7 Zahra Tariq
8 Pernilla Højsted   8 Isabel Schrøder
         
Lørdag Kl. 11.30-12.30   Søndag Kl. 13-13.30
1 Lola Elfving   1 Johanne Højbjerre
2 Elena Burgwald   2 Emma Dyrberg
3 Emma Walløe   3 Leonora Hjorth-Madsen
4 Clara Walløe   4 Liv Klintholm
5 Malou Friis   5 Ida Hørlykke
6 Astrid Britze   6 Laura H. Krøll
7 Silja Laisen   7 Ella Eistrøm
8 Kristine Baun   8 Didi
         
Lørdag Kl. 12.30-13.30      
1 Karla Rosholm      
2 Emilia Lundberg      
3 Filippa Baldur-Feldskov      
4 Zahra Tariq      
5 Caroline Thorbjørn      
6 Isabel Schrøder      
7 Isabella Gamborg      
8 Mathilde Westergaard      
9 Line Hørlykke      
         
Uge 28     Uge 28  
         
Mandag Kl. 13.30-14.30   Fredag Kl. 14-15
1 Mathilde Westergaard   1 Nanna Brodersen
2 Emma Bjørnslev   2 Leonora Slott Koefod
3 Emilie S. Hansen   3 Karla Rosholm
4 Leonora Slott Koefod   4 Nadja Søndergaard
5 Karla Rosholm   5 Caroline Blangsted
6 Malou Lind   6 Cemille Jarløv
7 Victoria De Malona Eriksen   7 Emilia Kjærgaard
8 Victoria Piil   8 Malou Friis
         
Mandag Kl. 14.30-5.30   Fredag Kl. 15-16
1 Malou Friis   1 Dagmar Just
2 Elena Burgwald   2 Julie Esven
3 Silja Laisen   3 Lucca Ravnsby
4 Isabel Schrøder   4 Nulle Hartwich
5 Ida Kreutzfeldt   5 Ellen Deleuran
6 Natascha Andersen   6 Yaman Kadoura
7 Lola Elfving   7 Zahra Tariq
8 Zahra Tariq   8 Julie Skovbjerg
         
Mandag Kl. 15.30-16.30   Fredag Kl. 16-17
1 Mille Molbech   1 Mai Bach
2 Maja Bjærg   2 Line Hørlykke
3 Victoria Dahl   3 Elena Burgwald
4 Blanka   4 Emma Walløe
5 Sophie Eskildsen   5 Clara Walløe
6 Filippa Lottrup   6 Isabella Gamborg
7 Astrid Britze   7 Carla-Sofia Sørensen
8 Sophie Larsen   8 Silja Laisen
         
Mandag Kl. 16.30-17.30   Fredag Kl. 17-17.30
1 Cecilie Heinricy   1 Dicte Linus
2 Emma Dyrberg   2 Ella Eistrøm
3 Josephine Duus   3 Ida Hørlykke
4 Line Hørlykke   4 Mille Lylloff
5 Keita Sana   5 Emma Dyrberg
6 Julie Skovbjerg   6 Julie Dyrberg
7 Karoline Schmidt-Rasmussen   7 Leonora Hjorth-Madsen
8 Filippa Heinricy   8 Liv Klintholm
         
Mandag Kl. 17.30-18.00   Fredag Kl. 17.30-18
1 Sofia Auster   1 Celina Børglum
2 Naomi Hansen   2 Emma Schleisner
3 Olivia Gottschalk   3 Julie Skovbjerg
4 Laura Bünger   4 Pernilla Højsted
5 Viva Harvits   5 Isolde Mikkelsen
6 Julie Verthé   6 Milla Norgaard
7 Caroline Skou   7 Laura H. Krøll
8 Sophia Ferslev   8 Hala
         
         
Uge 29        
Hestene holder ferie      
         
         
Uge 30     Uge 30  
         
Mandag Kl. 14-15   Fredag Kl. 14-15
1 Emma Walløe   1 Wilma
2 Clara Walløe   2 Silja Laisen
3 Emma Elsass   3 Roseina Kjærgaard
4 Isabella Gamborg   4 Julie Esven
5 Cemille Jarløv   5 Karoline Schmidt-Rasmussen
6 Kaya E. Thorsson   6 Julie Skovbjerg
7 Ceilie Petersen   7 Lucca Ravnsby
8 Carline Præst   8 Celina Børglum
         
Mandag Kl. 15-16   Fredag Kl. 15-16
1 Mathilde Westergaard   1 Josephine Klentz
2 Caroline Thorbjørn   2 Helena Astø
3 Nanna Brodersen   3 Yaman Kadoura
4 Emma Bjørnslev   4 Ellen Deleuran
5 Amalie Bjørnslev   5 Katrine Julsgaard
6 Nadja Søndergaard   6 Caroline Thorbjørn
7 Frida Herfortt   7 Ada
8 Zahra Tariq   8 Kristine Baun
         
Mandag Kl. 16-17   Fredag Kl. 16-17
1 Nulle Hartwich     Mille Molbech
2 Emiie Muldbjerg     Karla Bargmann
3 Silja Laisen     Zahra Tariq
4 Dagmar Just     Carla-Sofia Sørensen
5 Roseina Kjærgaard     Kaya E. Thorsson
6       Filippa Baldur-Feldskov
7 Julie Skovbjerg     Filippa Lottrup
8 Kirstine Lind     Maja Bjærg
         
Mandag Kl. 17-17.30   Fredag Kl. 17-17.30
1 Vanessa Snorrason   1 Claire Bendixen
2     2 Sophie Bendixen
3 Laura Bünger   3 Clara Trasborg
4 Clara Krøll   4 Julie Andersen
5 Hala   5 Frederike Fisker Birk
6 Caroline Skou   6 Laura H. Krøll
7 Sophia Ferslev   7 Clara Krøll
8 Florina Wibroe   8  
         
Mandag Kl. 17.30-18   Fredag Kl. 17.30-18
1 Milla Norgaard   1 Antonia Kamph
2 Ida Kreutzfeldt   2 Isolde Mikkelsen
3 Emma Schleisner   3 Sofia Auster
4 Ingrid Velschow   4 Sofia Trasborg
5 Didi   5 Emma Dyrberg
6 Stephanie Ramsøe   6 Julie Dyrberg
7     7  
8     8  
         
         
         
Uge 31     Uge 31  
         
Mandag Kl. 13.30-14.30   Fredag Kl. 13.30-14.30
1 Ceilie Petersen   1 Karla Bargmann
2 Nadja Søndergaard   2 Nulle Hartwich
3 Emilia Lundberg   3 Mai Bach
4 Karla Rosholm   4 Cecilie Heinricy
5 Ellen Deleuran   5 Julie Skovbjerg
6 Katrine Juulsgaard   6 Mathilde Westergaard
7 Natascha Andersen   7 Filippa Heinricy
8 Helena Astø   8 Ingrid Velschow
9 Line Hørlykke      
         
Mandag Kl. 14.30-15.30   Fredag Kl. 14.30-15.30
1 Malou Friis   1 Malou Friis
2 Emma Elsass   2 Isabel Schrøder
3 Emma Walløe   3 Lola Elfving
4 Clara Walløe   4 Caroline Thorbjørn
5 Cemille Jarløv   5 Kaya E. Thorsson
6 Lola Elfving   6 Roseina Kjærgaard
7 Kaya E. Thorsson   7 Yaman Kadoura
8 Filippa Baldu-Feldskov   8 Frida Herforth
         
Mandag Kl. 15.30-16.30   Fredag Kl. 15.30-16.30
1 Kristine Lind   1 Emilia Kjærgaard
2 Wilma   2 Line Hørlykke
3 Mille Molbech   3 Karla Rosholm
4 Julie Esven   4 Victoria Piil
5 Lucca Ravnsby   5 Josephine kLentz
6 Roseina Kjærgaard   6 Emilie S. Hansen
7 Karoline Schmidt-Rasmussen   7 Emma Bjørnslev
8 Julie Skovbjerg   8 Kristine Baun
         
Mandag Kl. 16.30-17.30   Fredag Kl. 16.30-17.00
1 Filippa Lottrup   1 Anne-Sofie Holm
2 Maja Bjærg   2 Ida Hørlykke
3 Malen Bohmann   3 Emma Dyrberg
4 Emiie Muldbjerg   4 Julie Dyrberg
5 Sophie Leander   5 Ida Kreutzfeldt
6 Caroline Thorbjørn   6 Sofia Auster
7 Silja Laisen   7 Laura H. Krøll
8 Nulle Hartwich   8 Florina Wibroe
         
Mandag Kl. 17.30 -18.00   Fredag Kl. 17-17.30
1 Freja Hansen   1 Hala
2 Sophia Ferslev   2 Clara Trasborg
3 Caroline Skou (kun i dag)   3 Sofia Trasborg
4 Celina Børglum   4 Olivia Gottschalk
5 Clara Krøll   5 Caroline Holm
6 Frederik Fisker Birk   6 Clara Krøll
7 Isolde Mikkelsen   7 Johanne Højbjerre
8 Vanessa Snorrason   8 Malou Lind
         
      Fredag Kl. 17.30-18.00
      1 Freja Hansen
      2 Naomi Hansen
      3 Dicte Linus
      4 Ella Eistrøm
      5 Valentina Fokdal
      6 Didi
      7 Milla Norgaard
      8  
         
         
Uge 32     Uge 32  
         
Lørdag Kl 9-9.30   Søndag Kl. 9-9.30
1 Caroline Skou   1 Sanya
2 Claire Bendixen   2 Clara Krøll
3 Sophie Bendixen   3 Emma Dyrberg
4 Frederik Fisker Birk   4 Julie Dyrberg
5 Johanne Højbjerre   5 Viva Harvits
6 Valentina Fokdal   6 Ella Eistrøm
7 Hala   7 Naomi Hansen
8     8 Caroline Holm
         
Lørdag Kl. 9.30-10.00   Søndag Kl. 9.30-10.00
1 Laura Bünger   1 Anne-Sofie Holm
2 Ida Kreutzfeldt   2 Dicte Linus
3 Florian Wibroe   3 Sofia Auster
4 Isolde Mikkelsen   4 Julie Andersen
5 Ida Hørlykke   5 Sophia Ferslev
6 Stephanie Ramsøe   6 Laura H. Krøll
7 Clara Krøll   7 Olivia Gottschalk
8 Milla Norgaard   8 Antonia Kamph
         
Lørdag KL. 10-11   Søndag Kl. 10-11
1 Elena Burgwald   1 Julie Verthé
2 Isabella Gamborg   2 Mai Bach
3 Line Hørlykke   3 Maja Bjærg
4 Ceilie Petersen   4 Julie Esven
5 Karla Rosholm   5 Julie Skovbjerg
6 Helena Astø   6 Celina Børglum
7 Sofie Glavind   7 Karoline Schmidt-Rasmussen
8 Frida Herforth   8 Roseina Kjærgaard
         
Lørdag Kl. 11-12   Søndag Kl. 11-12
1 Ingrid Velschow   1 Emma Walløe
2 Pernilla Højsted   2 Clara Walløe
3 Julie Verthé   3 Ellen Deleuran
4 Cecilie Heinricy   4 Isabell Wettersø
5 Filippa Heinricy   5 Cemille Jarløv
6 Kirstine Lind   6 Josephine Duus
7 Wilma   7 Elena Burgwald
8 Mille Molbech   8 Yaman Kadoura
         
Lørdag Kl. 12-13   Søndag Kl. 12-13
1 Caroline Thorbjørn   1 Emma Bjørnslev
2 Lola Elfving   2 Amalie Bjørnslev
3 Emilie S. Hansen   3 Nanna Brodersen
4 Katrine Juulsgaard   4 Karla Rosholm
5 Victoria Piil   5 Caroline Thorbjørn
6 Natascha Andersen   6 Kristine Baun
7 Emilia Lundberg   7 Isabel Farup
8 Emilia Kjærgaard   8 Caroline Blangsted
         
Lørdag Kl. 13-14   Søndag Kl. 13-14
1 Roseina Kjærgaard   1 Ulrikke Wognsen
2 Sophie Eskildsen   2 Lola Elfving
3 Lucca Ravnsby   3 Emiie Muldbjerg
4 Sophie Larsen   4 Caroline Præst
5 Isabell Wettersø   5 Victoria Dahl
6 Julie Skovbjerg   6 Isabel Schrøder
7 Ulrikke Wognsen   7 Malene Bohman
8 Silja Laisen   8 Silja Laisen
      9 Line Hørlykke
         
         
Springhold uge 27-32      
         
Uge 28        
         
Tirsdag Kl. 13   Onsdag Kl. 13
  Nanna Wildt     Nanna Wildt
  Yaman Kadoura     Yaman Kadoura
  Nanna Brodersen     Nanna Brodersen
  Nadja Søndergaard     Sofie Amalie
  Caroline Liang     Nadja Søndergaard
        Caroline Liang
         
         
         
         
Uge 30        
         
Tirsdag Kl. 13   Onsdag kl. 13.30
  Nanna Wildt     Helena Astø
  Nanna Brodersen     Yaman Kadoura
  Emilia Lundberg     Caroline Præst
  Nadja Søndergaard     Kaya Esven Thorsson
  Sofie Amalie     Caroline Liang
  Caroline Liang      
         
Uge 31        
         
Tirsdag Kl. 13   Onsdag Kl. 13
  Nanna Wildt     Nanna Wildt
  Kaya Esven Thorsson     Helena Astø
  Caroline Liang     Yaman Kadoura
        Emilia Lundberg
        Caroline Liang
         
Onsdag Kl. 13.30   Onsdag Kl. 13.30
  Helena Astø     Nadja Søndergaard
  Yaman Kadoura     Kristine Baun
  Emilia Lundberg     Sofie Amalie
  Nadja Søndergaard      
  Kristine Baun      
  Sofie Amalie